Hakkımızda

Profil

1973 senesinden bu yana, asansör mühendisliği alanında projeye özel çözümler sunuyoruz. Kırk sene içerisinde ülke çapında pek çok önemli projede yer aldık; mimarlarla işbirliği halinde projeler geliştirdik. Portföyümüze yüzlerce hidrolik insan asansörünün yanı sıra villa asansörü, yük asansörü, engelli asansörü, helikopter asansörü gibi butik işler de ekledik. Tasarım, projelendirme, üretim, montaj ve bakım ekiplerimizle Eskişehir büro ve atölyelerimizden ülke çapında hizmet veriyoruz.

1986 Senesinden beri engelli asansörleri tasarlayıp üreterek yapıların engelli bireyler için ulaşılabilirliğini sağlıyoruz.

İnşası tamamlanmış villa tipi yapılara, kuyu çukuru olmayan ev asansörleri kurarak, yapıları daha verimli kullanılır hale getiriyoruz.

Yılda 12.000 ton asansör karşı ağırlığı üretimi yapıyor ve dünyanın önde gelen asansör firmalarına özel asansör karşı ağırlığı üretiyoruz.

Tarihçe

> ra-te Kolektif Şirketi 1973 senesinde Mehmet Ali Yavuz ve Ortağı unvanıyla Eskişehir’de kuruldu. Faaliyetlerine insan asansörü projelendirmesi ve montajıyla başladı. 1983’te hizmetlerine ülkemizin önde gelen fabrikaları için yük asansörleri imalat ve montajını ekledi.

> 1984’te üretimine başladığı asansör karşı ağırlıkları, ar-ge çalışmaları neticesinde bugün C60 kalitesine ulaştı.

> 1995’te Anadolu Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nde Türkiye’nin ilk yerli engelli platformunu kurdu. 2003 senesine kadar Eskişehir ve çevre illerdeki yüzlerce insan, yük, servis, sedye, monşarj asansörü projesinde yer aldı.

> Kuyusuz ev asansörünü 1996 yılında Bursa’da kurduğu günden bu güne onlarca şehirde pek çok evde ihtiyaca özel çözümler geliştirdi.

> 2006’da Kone yetkili bölge yüklenicisi oldu.

> RATE Asansör Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi bugün, özellikle engelli asansörü konusunda yoğunlaşarak ülkemizde bu alandaki büyük eksikliğin giderilmesinde rol almaya devam ediyor.

Kalite Politikamız

2014/33/AB Asansör Yönetmeliği, TS EN 81-20/50 ilgili standart normlarına uygun, müşteri memnuniyetini benimseyen, kaliteli ve güvenilir ürünleri müşteri kullanımına sunmak ana prensibimizdir.

Bu prensip doğrultusunda; kaliteden taviz vermeden zamanında bitirilen iş ilkesini benimsemek, eğitimle kendini yenileyen, çağdaş gelişmeleri yakından takip eden, sürekli gelişen ürün ve sistem kalitesi ile adı kalite ile özdeşleşen sektörün lider kuruluşu olmak hedefimizdir.

Referanslar


Yetkili Satıcı ve Servisler